BlogGözlükçüSağlık

Dinlendirici Gözlük Nedir? Fiyatları Nelerdir?

Dinlendirici gözlük nedir? Dinlendirici gözlük var mıdır? Bu gözlüklerin fiyatları nelerdir? En uygun fiyatlı dinlendirici gözlüklerin fiyatları nelerdir? Halk arasında yaygınlaşmış olan ışık kırıcı özelliğinde olan gözlüklerin satışı e ticaret sitelerinde çok uygun fiyatlı bir şekilde bulabilirsiniz. Fakat bunlar sağlıklı mı?

Gözü bozuk olmayan kişiler için dinlendirici gözlük var mı?

Halk arasında yaygınlaşan bu gözlükler aslında numarasız ve tedavi edici olmayan gözlüklerdir. Dinlendirici gözlük diye bir gözlük çeşidi yoktur! Görme problemi yaşayanlar için bir araç olan bu gözlükler ışık kırıcı özelliğinde olması durumunda halk arasında dinlendirici olarak geçmektedir.  Bu tarz araçlar e ticaret sitelerinde vardır. Ama bu gözlükler plastik cam içerdiği için çok sağlıklı olmaz. Bu gözlüklerin fiyatlarını öğrenmek için gözlük fiyatları yazımıza gitmek için tıklayınız.

Dinlendirici gözlükler nasıl olur? Gözü  nasıl dinlendirir?

Bu gözlüklerin diğer gözlüklerden tek farkı camlarının sıfır numara olmasıdır. Normal bir gözlük alıyormuş gibi optik mağazasından (genellikle reçete ile veriliyor) gidip alabilirsiniz. Her gözlük aldığınızda olduğu gibi öncelikle size uygun bir çerçeve seçiyorsunuz daha sonra cam seçiyorsunuz. Bu gözlüklerde camlarının kaliteli olması durumunda size avantaj olabilir. Aksi taktirde hiç bir yararı olmaz. Kaplama içeren camlarınız dış etkenlerden gelen mavi mor ve uv400 ışıklarını süzerek geçireceği için gözlerinizi zararlı ışınlardan korumuş olur. Bu gözlüklerin camları hiç bir şekilde görmenizi etkilemez. Daha net göstermez ve gözü bozmaz!

Dinlendirici gözlük baş ağırısını geçirir mi?

Baş ağrısı ve migren tarzında rahatsızlıkları gün içerisinde çok fazla yaşayan kişiler genellikle ilk araştırdıkları kısım göz ile ilgilidir. Astigmattan şüphelenmeye başlayan kişiler direk olarak göz doktorlarına başvuru yaparlar. Gün içerisinde gözlerinin yoğun bir işlevi vardır ve baş ağrıları gözükür. Işıklardan çok fazla rahatsız olan ve bilgisayardan gelen radyasyona çok fazla maruz kalan kişilerde bu sonuçlarda baş ağrısı oluşuyor ise evet ışık kırıcı özelliğinde olana camlar sizin işinize yarar fakat tedavi edici değildir. Baş ağrısı yoğun ışıkta ve çok ekrana bakma durumunda tekrarlanabilir ama daha sonra tekrardan geçer.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir